Khamis. 23 Mei 2024 - 10:46:38 PM
BERITA & PENGUMUMAN

 

~*~*~*~*~*~*

Mesyuarat Ketua-Ketua Cawangan dan Jurutera Daerah Bil.1/2024 dan Bengkel Goal Setting 2024
JPS Sabah
14-17 Januari 2024
Kundasang, Ranau

~*~*~*~*~*~*~

Majlis Pecah Tanah Projek Kerja-Kerja Pertahanan Tebing

Sungai Tuaran di Pekan Tuaran

25 Januari 2024

Tuaran

 

~*~*~*~*~*~*~

 

arkib
MEDIA SOSIAL:
twitter facebook
QR Code Scan
Tarikh Kemaskini: 20 Mar 2024
Profil
PDF file

 

PENGARAH

PENGARAH
(VU7)


Ir. Siraja Hj. Bashora
(Siraja.Bashora@sabah.gov.my)

B. Sc in Civil Engineering
Universiti Teknologi Malaysia

 

TIMBALAN PENGARAH

TIMBALAN PENGARAH (BISNES)
(J54)

Ir. Irene Choo
(Irene.Choo@sabah.gov.my

B.Eng (Civil Engineering)
University of Birmingham

TIMBALAN PENGARAH (PENGURUSAN)
(J54)

Fadzilah Abdul Ghani
(Fadzilah.AbdGhani@sabah.gov.my)

B.Eng (Civil Engineering)
Universiti Malaysia Sabah

TIMBALAN PENGARAH (PAKAR)

                                                                     (J48)                                                                       
Miklin Ationg
(Miklin.Ationg@sabah.gov.my)

B.Eng (Civil Engineering)
Universiti Malaya 

KETUA CAWANGAN
PROJEK KHAS
Ketua Penolong Pengarah Kanan
(J52)

Ir. Irene Choo
(Irene.Choo@sabah.gov.my

B.Eng (Civil Engineering)
Universiti of Birmingham
PENGAIRAN DAN SALIRAN
Penolong Pengarah Kanan
(J44)

James D. Giluk
(James.Giluk@sabah.gov.my

B.Eng (Civil Engineering)
University Malaya

PENGURUSAN BANJIR & PANTAI
Penolong Pengarah Kanan
(J48)

Ir. Chung Chan Ngee
(ChanNgee.Chung@sabah.gov.my)

B.Sc in Civil Engineering
University of Sunderland

SALIRAN MESRA ALAM & SUNGAI
Penolong Pengarah Kanan
(J48)

Ir. Jerry Gungat
(Jerry.Gungat@sabah.gov.my)

B.Sc (Hons) in Civil Engineering
Universiti Kebangsaan Malaysia

PERKHIDMATAN MEKANIKAL
Penolong Pengarah
(J44)

Jinuin Victor
(Jinuin.Ongul@sabah.gov.my

B.Eng (Mechanical)
Universiti Teknologi Malaysia
 

UKUR BAHAN & KONTRAK
Ketua Jurukur Bahan
(J48)
Jennifer Wong
Sr. Jennifer Wong
(Jennifer.Wong@sabah.gov.my

B.Sc in Quantity Survey
University of Galmorgan

KORPORAT
Ketua Penolong Pengarah
(J48)

Miklin Ationg
(Miklin.Ationg@sabah.gov.my

B.Eng (Civil Engineering)
Universiti Malaya

PENGURUSAN TADAHAN
Ketua Penolong Pengarah
(J48)

Ir. Dr. Tay Tshung Wang
(TshungWang.Tay@sabah.gov.my)

M.Eng in Civil Engineering
Ph.D Numerical Modelling

University of Portsmouth

PENGURUSAN BADAN AIR
Ketua Penolong Pengarah
(J48)

Ir. Dr. Tay Tshung Wang
(TshungWang.Tay@sabah.gov.my)

M.Eng in Civil Engineering
Ph.D Numerical Modelling

University of Portsmouth

HIDROLOGI
Penolong Pengarah Kanan
(J44)


Ir. Ts.Terence Eddy Wong
(Terence.Wong@sabah.gov.my)

B.Sc in Civil Engineering
Universiti Kebangsaan Malaysia

FASILITI & DATA SPATIAL
Penolong Pengarah Kanan
(J44)

Peter Bosonol
(Peter.Bonsonol@sabah.gov.my)

B.Eng (Civil Engineering)
Universiti Teknologi Malaysia

AUDIT PRESTASI
Penolong Jurutera
(J29)


Isabella Boy Stanis
(Isabella.BoySetanis@sabah.gov.my)

B.Eng (Civil)
Universiti Malaysia Sabah

PENGURUSAN SUMBER MANUSIA
Pegawai Tadbir Kanan
(N44)

Zulaikha bte Jamil
(Zulaikha.Jamil@sabah.gov.my)

B.A (Economy)
M.A (Economy)
Universiti Malaysia Sabah

PENGURUSAN KEWANGAN
Akauntan
(W41)

Syafiqah Edora Raisun
(SyafiqahEdora.Raisun@sabah.gov.my)

B.A (Accounting)
Universiti Utara Malaysia

JURUTERA DAERAH

PAPAR
Jurutera Derah

(J48)

Charles Ng Yau Ming
(NgYau.Ming@sabah.gov.my)
B.Eng (Mechanical Engineering)
Universiti Putra Malaysia

B.Eng (Civil Engineering)
Universiti Teknologi Malaysia

KOTA BELUD
Jurutera Daerah
(J44)

Ir. Jafri Bahan
(Jafri.Bahan@sabah.gov.my)
B.Eng (Civil Engineering)
Universiti Sains Malaysia

PENAMPANG/KOTA KINABALU
Jurutera Daerah
(J44)

Ir. Prisca Thomas
(Prisca.Thomas@sabah.gov.my)

B.Eng (Civil Engineering)
Universiti Sains Malaysia
TAWAU
Jurutera Daerah
(J44)

Syazarul Rizal bin Joddari
(SyazarulRizal.Joddari@sabah.gov.my)

B.Eng (Civil Engineering)
Universiti Malaysia Sabah

KOTA MARUDU
Jurutera Daerah
(J44)

Joseph Dinor
(Joseph.Dinor@sabah.gov.my)

B.Eng (Civil Engineering)
M.Eng (River Mgt & Urban Drainage)
Universiti Teknologi Malaysia

BEAUFORT
Jurutera Daerah
(J44)


Pg Ismail bin Pg Othman
(PgIsmail.PgOthman@sabah.gov.my)

B.Eng (Civil Engineering)
Universiti Teknologi Malaysia
 

KENINGAU
Jurutera Daerah 
(J44)


Ir. Dachord Moujing
(Dachord.Moujing@sabah.gov.my)

B.Eng (Civil Engineering)
Universiti Malaysia Sabah
KUDAT
Jurutera Daerah
(J44)

Jackson Malindai
(Jackson.Malindai@sabah.gov.my)

B.Eng (Civil Engineering)
Universiti Teknologi Malaysia

SANDAKAN
Jurutera Daerah
(J44)


Mohd Izwan bin Jumat
(MohdIzwan.Jumat@sabah.gov.my)

B.Eng (Civil Engineering)
Universiti Malaysia Sabah

TUARAN
Jurutera Daerah
(J44)

Mohd Khairul Anwar bin Abdul Rahman
(MohdKhairulAnwar.AbdulRahman@sabah.gov.my)

B.Eng (Civil Engineering)
Universiti Sains Malaysia

TAMBUNAN
Jurutera Daerah
(J44)

Romae Tati
(Romae.Tati@sabah.gov.my)

B.Eng (Civil Engineering)
Universiti Sains Malaysia

RANAU
Jurutera Daerah
(J44)

HASMADI BIN HASBI
(Hasmadi.Hasbi@sabah.gov.my)

B.Eng (Civil Engineering)
Universiti Teknologi Petronas

TENOM
Jurutera Daerah
(J41)
Lahaman bin Dahing
(Lahaman.Dahing@sabah.gov.my)

B.Eng (Civil Engineering)
M.Eng (Civil Engineering)
Universiti Teknologi Malaysia



 

MSC Malaysia Sabah Government Mampu MY Government 1 Malaysia Jabatan Perdana Menter Pemandu myeg
Dasar Privasi & Keselamatan | Penafian & Syarat Penggunaan
Paparan terbaik menggunakan Mozilla Firefox dengan resolusi skrin 1024x768. Hakcipta Terpelihara © JPS 2011-2024
Disunting oleh Alpha Ray