Ahad. 14 Ogos 2022 - 10:30:42 AM
BERITA & PENGUMUMAN

 

~*~*~*~*~*~*~*~

Pelancaran Pelan Strategik Organisasi
JPS Sabah
22 Jul 2022
Kota Kinabalu


~*~*~*~*~*~*~

 

arkib
MEDIA SOSIAL:
twitter facebook
QR Code Scan
Tarikh Kemaskini: 29 Jun 2022
Profil
PDF file

 

(VU7)

Director
Waily Harim
(Waily.Harim@sabah.gov.my)

B. Sc Engineering (Civil)
Universiti Malaya

DEPUTY DIRECTOR (DEV)
(J54)

Ir. Siraja Bashora
(Siraja. Bashora@sabah.gov.my

Bachelor of Engineering (Civil),
Universiti Teknologi Malaysia

DEPUTY DIRECTOR (OP)
(J54)

Van Kong
(Van.Kong@sabah.gov.my)

Bachelor of Science (Hons) in Civil Engineering
University of Lakehead

CORPORATE
Senior Principal Assistant Director
(J52)

Ir. Siraja Bashora
(Siraja.Bashora@sabah.gov.my

Bachelor of Science in Civil Engineering
Universiti Teknologi Malaysia
IRRIGATION & DRAINAGE
Principal Assistant Director
(J52)

Ir. Chung Chan Ngee
(ChanNgee.Chung@sabah.gov.my

Bachelor of Science in Civil Engineering
University of Sunderland, UK
FLOOD MITIGATION & COASTAL
Principal Assistant Director
(J52)

Fadzilah Abdul Ghani
(Fadzilah.AbdGhani@sabah.gov.my)

Bachelor in Civil Engineering
Universiti Malaysia Sabah
URBAN DRAINAGE & RIVER
Principal Assistant Director
(J48)

Ir. Jerry Gungat
(Jerry.Gungat@sabah.gov.my)

Bachelor of Science (Hons) in Civil Engineering
Universiti Kebangsaan Malaysia

MECHANICAL SERVICES
Principal Assistant Director
(J48)

Patrick Chang
(Patrick.Chang@sabah.gov.my

Bachelor of Engineering (Agricultural),
Universiti Pertanian Malaysia
 

WATER RESOURCES MANAGEMENT
Deputy Director
(J48)

Miklin Ationg
(Miklin.Ationg@sabah.gov.my)

Bachelor in Civil Engineering
Universiti Malaya

QUANTITY SURVEY AND CONTRACT MANAGEMENT
Principal Quantity Surveyor
(J48)
Jennifer Wong
Sr. Jennifer Wong
(Jennifer.Wong@sabah.gov.my

Bachelor of Science in Quantity Survey,
University of Galmorgan

HYDROLOGY & SURVEY
Senior Assistant Director
(J41)

Dg. Siti Zubaidah Bte Mohd Hanan
(DSZubaidah.MohdHanan@sabah.gov.my)

B. Sc in Civil Engineering (UMS)
M. Sc Engineering (Env.) (UKM)

HUMAN RESOURCES MANAGEMENT
Senior Administrative Officer
(N44)

Zulaikha Bte Jamil
(Zulaikha.Jamil@sabah.gov.my

B. Economics (UMS)
Master Economics (UMS)

ACCOUNTS
Accountant
(W
41)

Syafiqah Edora Raisun
(SyafiqahEdora.Raisun@sabah.gov.my

Ijazah Perakaunan
Universiti Utara Malaysia

 

 

KOTA MARUDU
Irrigation & Drainage Engineer

(J44)

Ir. Ts.Terence Eddy Wong
(Terence.Wong@sabah.gov.my)
Bachelor of Science in Civil Engineering
Universiti Kebangsaan Malaysia

TAWAU
Irrigation & Drainage Engineer
(J44)

Syazarul Rizal bin Joddari
(SyazarulRizal.Joddari@sabah.gov.my)
Bachelor of Science in Civil Engineering
Universiti Malaysia Sabah

PENAMPANG/KOTA KINABALU
Senior Irrigation & Drainage Engineer
(J52)

Ir. Irene Choo
(Irene.Choo@sabah.gov.my)

Bachelor of Civil Engineering
University of Birmingham
KOTA BELUD
Irrigation & Drainage Engineer
(J44)

Ir. Jaffri Bahan
(Jaffri.Bahan@sabah.gov.my)

Bachelor of Civil Engineering
Universiti Teknologi Malaysia

PAPAR
Irrigation & Drainage Engineer
(J48)

Charles Ng Yau Ming
(NgYau.Ming@sabah.gov.my)

Bachelor of Mechanical Engineering (UPM)
Bachelor of Civil Engineering (UTM)

RANAU
Irrigation & Drainage Engineer
(J44)


Peter Bosonol
(Peter.Bonsonol@sabah.gov.my)

Bachelor of  Civil Engineering
Universiti Teknologi Malaysia
 

KENINGAU
Irrigation & Drainage Engineer 
(J44)


Ir. Dachord Moujing
(Dachord.Moujing@sabah.gov.my)

Bachelor of Civil Engineering
Universiti Malaysia Sabah
TAMBUNAN
Irrigation & Drainage Engineer
(J48)

Ir. Dr. Tay Tshung Wang
(TshungWang.Tay@sabah.gov.my)

M. Sc in Civil Engineering
University of Portsmouth, UK
Ph.D Numerical Modelling,
University of Portsmouth, UK

 

TENOM
Irrigation & Drainage Engineer
(J44)


Joseph Dinor
(Joseph.Dinor@sabah.gov.my)
Bachelor of Civil Engineering, USM
Masters Pengurusan Sungai dan Saliran Bandar, USM
 

TUARAN
Irrigation & Drainage Engineer
(J44)


Mohd Khairul Anwar bin Abdul Rahman
(MohdKhairulAnwar.AbdulRahman@sabah.gov.my)

Bachelor of Engineering (Civil)
Universiti Sains Malaysia

SANDAKAN
Irrigation & Drainage Engineer
(J44)



Mohd. Izwan Jumat
MohdIzwan.Jumat@sabah.gov.my
Bachelor of Civil Engineering
Universiti Sabah Malaysia

BEAUFORT
Irrigation & Drainage Engineer
(J44)

Pg. Ismail Bin Pg. Othman
(PgIsmail.PgOthman@sabah.gov.my

Bachelor of Engineering (Civil)
Universiti Teknologi Malaysia

KUDAT
Irrigation & Drainage Engineer
(J44)

Jackson Malindai
(Jackson.Malindai@sabah.gov.my)

Degree in Civil Engineering
Universiti Teknologi Malaysia
 

 

MSC Malaysia Sabah Government Mampu MY Government 1 Malaysia Jabatan Perdana Menter Pemandu myeg
Dasar Privasi & Keselamatan | Penafian & Syarat Penggunaan
Paparan terbaik menggunakan Mozilla Firefox dengan resolusi skrin 1024x768. Hakcipta Terpelihara © JPS 2011-2022
Disunting oleh Alpha Ray